Książka

Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno.

Helena Rubinstein kobieta, która wymyśliła piękno. Historia polskiej Żydówki z Krakowa, która jako młoda kobieta wyjechała z rodzinnego miasta najpierw do Wiednia a później do Australii. Pobyt za granicą to lata ciężkiej pracy i determinacji w osiągnięciu sukcesu. Pierwszy jej produkt krem o nazwie Valaze, który wprowadziła na rynek australijski sprzedał się bardzo dobrze. W tym samym czasie powołała do życia firmę HELENA RUBINSTEIN &COMPANY. Kolejno zdobywała i umacniała swoją pozycję w branży kosmetycznej: Australia, Londyn, Paryż, Nowy Jork. Wprowadzała nowe produkty do pielęgnacji ciała i twarzy a do pracy w swojej firmie zatrudniała rodzinę, przyjaciół.

Helena Rubinstein to kobieta sukcesu, perfekcyjna w swojej pracy, której była całkowicie oddana. Pracoholiczka, wizjonerka, specjalistka do spraw marketingu. Lubiła koloryzować na swój temat:

„ …Nie daje się długo namawiać, po raz kolejny ulega swojej grzesznej skłonności tworzenia własnej legendy.”

Zmarła w 1965 roku:

„…. Po śmierci Helena Rubinstein jest dalej obecna w trzydziestu krajach, pracuje dla niej czternaście fabryk, zatrudnia 32 tysiące osób w dziesiątkach salonów piękności w piętnastu różnych krajach. Jej osobisty majątek sięga stu milionów dolarów, w posiadłościach, akcjach i obligacjach, biżuterii, dziełach sztuki, meblach i pieniądzach leżących na kontach w bankach na trzech kontynentach…”

Polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *