Film,  Film

Plac zabaw

Reżyseria: Bartosz M. Kowalski

Scenariusz: Stanisław Warwas / Bartosz M.Kowalski

Produkcja: Polska / 2016

Plac zabaw / tytuł oryginalny

Nagrody:

Złote Lwy 2016 Nagroda Specjalna – Don Kichot – Nagroda Polskiej Ferderacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych Bartosz M. Kowalski

WFF 2016 Konkurs 1-2-  Wyróżnienie Bartosz M. Kowalski

Młodzi i Film 2017 Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych – Wielki Jantar Bartosz M. Kowalski

Młodzi i Film 2017 Nagroda Dziennikarzy za film pełnometrażowy Bartosz M. Kowalski

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w latach 90 w Wielkiej Brytanii. W pierwszych trzech rozdziałach poznajemy głównych bohaterów Gabrysię, Szymka i Czarka. Gabrysia jest dobrą uczennicą, pochodząca z dobrze sytuowanego domu, zakochana w koledze z klasy Szymku. Szymek opiekuje się codziennie sparaliżowanym ojcem na wózku i wykonuje domowe obowiązki. Najbiedniejszy z całej trójki jest Czarek, który mieszka w pokoju z kilkumiesięcznym, płaczącym bratem i matką, która nie ma pieniędzy. Główni bohaterowie uczestniczą w uroczystościach zakończenia roku szkolnego.Gabrysia postanawia wyznać miłość koledze z instrukcją uwodzenia przekazaną jej przez doświadczoną koleżankę. Jej rozmowa z Szymkiem w obecności Czarka kończy się upokorzeniem natomiast chłopcy wychodzą ze spotkania z podniesioną głową, pewni siebie. Postanawiają spędzić czas w galerii handlowej w sklepie z grami komputerowymi. Sklep jest zamknięty. Swoja uwagę kierują na 2-letniego chłopczyka z którym opuszczają galerię.

Czy Szymek i Czarek planowali wcześniej to, co zrobili? Ostatnie sceny z filmu widzimy z daleka i są to sceny okrutne i przerażające.

Polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *